Voer minimaal 2 tekens in.
Er is in de liefde geen vrees, maar de volmaakte liefde drijft de vrees uit.
1 Johannes 4:18
Aanpak van angst
‘Angst is normaal,’ zeggen psychologen, ‘en doodsangst is menselijk.’ Het beste antwoord op deze angst is volgens hen: ‘Durf te leven.’ Als dat al een goed advies is, dan is het op zijn hoogst het beste van de slechte adviezen. Het staat op de tweede plaats. Het advies dat de Heere geeft is: ‘Heb lief.’ Volmaakte liefde drijft de vrees uit.
Hoe zal het zijn, als je voor die rechterstoel staat (vs. 17)? Wie daar met angst aan denkt is niet volmaakt in de liefde. Dan is het hoog tijd om je te bekeren. Doen wat God gebiedt: God boven alles liefhebben, je naaste als jezelf.
Liefde tot God is God kennen zoals Hij is: barmhartig, genadig, vergevingsgezind. Als een kind van God angstig is, is dit de remedie: overdenk wie God is in Jezus Christus. Dan wordt de liefde volmaakt. Dan komt er ruimte voor verwondering: ‘Wij hebben Hem lief, omdat Hij ons eerst liefgehad heeft’ (vs. 19).
‘Verdrukking is een koperen schoen die knelt, barmhartigheid is de olie waarin de voet gedoopt mag worden.’ (Thomas Watson)