Voer minimaal 2 tekens in.
Zie daarom gaat de HEERE u treffen met een grote plaag onder uw volk, (…) zelf zult u door een zware ziekte getroffen worden.
2 Kronieken 21:14-15
Schokkend bericht
Een verpletterende boodschap ontvangt de koning. Een brief geschreven door de profeet Elia bereikt het paleis. De inhoud van de brief maakt duidelijk dat de afzender de Heere Zelf is. God grijpt in en gaat het volk en de koning straffen. Juda wordt geplunderd en ook de bezittingen uit het koninklijk paleis worden buitgemaakt. Ook krijgt de koning de boodschap dat hij ongeneeslijk ziek wordt. Een weg van afbraak en eenzaamheid wacht hem. Jehoram, die als eerste regeringsdaad zijn familieleden vermoordde, wordt door het oordeel van God nu zelf van zijn zonen en vrouwen beroofd. De koning sterft in eenzaamheid. Ook meldt de schrijver van Kronieken dat er voor hem geen vuur wordt ontstoken als eervol teken van rouw. Aangrijpend als er geen tranen zijn bij hen die achterblijven en er geen blijdschap is in de hemel als iemand zijn laatste levensadem uitblaast.

‘Wand’laar, rep uw schreden! Uw avond komt, uw nacht daalt neêr. Doe wat u nog kunt doen op heden, want morgen daagt weldra niet meer.’ (J.J. van Oosterzee)