Voer minimaal 2 tekens in.
Maar hij verwierp de raad van de oudsten die zij hem hadden gegeven, en pleegde overleg met de jonge mannen die met hem waren opgegroeid en bij hem in dienst waren.
2 Kronieken 10:8
Gescheurd
Na de dood van koning Salomo volgt zijn zoon Rehabeam hem op. De opvolging verloopt niet geruisloos. Er is onenigheid onder het volk. De stamleiders komen met een verzoek tot verlichting van de zware lasten, die aan het einde van de regeerperiode van Salomo waren opgelegd. Rehabeam vraagt drie dagen bedenktijd. De oudsten van het volk geven hem de raad om de lasten inderdaad te verlichten, opdat het volk hem als nieuwe koning zal dienen. Rehabeam verwerpt deze raad en luistert naar de raad die de jonge generatie hem geeft. In plaats van een lastverlichting legt hij het volk een nog zwaarder juk op. Het rijk van Salomo scheurt in tweeën. Rehabeam wordt koning van de Juda, de stam waaruit eeuwen later de Koning van de gerechtigheid, de Heere Jezus Christus, wordt geboren. Hij heelt wat bij ons stuk en gebroken is. Hij verlost van onze allerzwaarste last: het juk van onze zonde.
‘De omstandigheden lijken misschien ons leven en Gods plannen te verwoesten, maar God is niet hulpeloos tussen de ruïnes.’ (Eric Liddell)